• W dniu dzisiejszym na kole ekologiczno - chemicznym rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wykonywaliśmy chemiczne flagi Polski. Jutro audycja niepodległościowa poprzez radiowęzeł #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI, w sobotę gminne obchody na których szkołę będzie reprezentował Sztandar Szkoły, dyrekcja i nauczyciele. Zapraszamy również uczniów z rodzicami. Będzie także Koncert Pieśni Patriotycznych oraz akcja #SZKOŁADOHYMNU

• Stroje na jesienne dni

• Dziś na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie klasy 2 A projektowali stroje na jesienne dni. Zapraszamy na prezentację

• Lekcja patriotyzmu Pierwszaków

• Uczniowie klas 1a i 1b pod opieką pań J. Domagalskiej i E. Barczyk odwiedzili miejsca pamięci narodowej. Zapalili znicze i oddali hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny.

• Zdrowe Śniadanie

• Uczniowie klasy 1b, w ramach Dnia Zdrowego Śniadania, wykonali pyszne sałatki, z ulubionych zdrowych produktów. Pierwszoklasiści, sami kroili i układali swoje propozycje sałatkowe.

• Warsztaty

• W poniedziałek 30 październka uczniowie klasy 2 A mieli okazję własnoręcznie wykonać pachnące jesienne mydłka, gdyż uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Samodzielnie zrobione mydełka o zapachu cytryny i limonki zapakowali w torebeczki, które ozdabiali według własnego pomysł.

• Remonty w naszej szkole powoli dobiegają końca. Pragniemy podziękować całej spolecznosci szkolnej za cierpliwość i zapewnić, że mimo wyłączenia kolejnych pięter z użytku i braku drzwi nauka przebiegała zgodnie z planem,a podstawa programowa byla realizowana bez zakłóceń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do liftingu naszej leciwej już szkoły. Dziękujemy władzom UMiG oraz wszystkim ekipom, które pracowały na efekt końcowy. Niebawem pochwalimy się gabinetem stomatologicznym i gabinetem szkolnej pielęgniarki, które powstały dzięki p. Dyrektor SPZOZ w Skale Marzenie Grochowskiej.

• Dzień Ogórka

• 27 października nasze oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Ogórka w ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Witaminki"

W tym dniu królował ubiór w kolorze ogórkowym. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

• Warsztaty pt. ,,Mikroleśny świat w ramce"

• 13 października dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w jesiennych warsztatach pt. ,,Mikroleśny świat w ramce", które przeprowadziła

p. Justyna (#Just in Nature -Warsztaty dla dzieci - Mali Ogrodnicy).

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć i obejrzenia krótkiego filmiku

P. Justynie bardzo dziękujemy za kolejne ciekawe zajęcia

• Propozycja ciekawych warsztatów plastycznych dla uczniów

• "Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie  otrzymaliśmy propozycję ciekawych warsztatów plastycznych dla uczniów naszej szkoły „Sztuka kolażu, malowanie akwarelą” w cenie 29 zł od osoby. Warsztaty poprowadzi pani Anna Mączka (pseud. Emma Boo), którą niektórzy uczniowie kojarzą z warsztatów prowadzonych w zeszłym roku, związanych z książką „Ira w krainie bocianów”. Prace, które powstaną w czasie warsztatów pragniemy wystawić na licytacje „Lecimy z pomocą dla Jasia”. Z pewnością śledzicie Państwo losy braciszka naszych uczniów na FB i wiecie, że nasz drobny wkład również przyczynił się do leczenia dziecka we Włoszech. Warsztaty będą także formą nauki poprzez zabawę. Bardzo prosimy o zdeklarowanie udziału w warsztatach poprzez informację zwrotną do wychowawców w terminie do 24 listopada 2023. Warsztaty odbędą się w grudniu. Mogą one być połączone z przygotowaniem pieczonych jabłuszek (cena wtedy wzrasta o 2 zł)"

1_szkola.pdf

2._Warsztaty-Artyst.pdf

3._list_polecajacy.jpg

• Światowy Dzień Zwierząt

• Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Uczniowie klas 1-3 obchodzili go w tym roku szczególnie uroczyście: jedni przyszli przebrani za zwierzątka, inni wykonywali plakaty i prace plastyczno-techniczne na temat zwierząt, jeszcze inni oglądali prezentacje multimedialne, układali zagadki o zwierzętach, czy też przedstawiali innym własne prezentacje. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. MS

• Za nami już 3 tygodnie zajęć z Robotyki i programowania dla dzieci z klas 0-3. W tym czasie udało nam się zbudować z klocków i zaprogramować m. in. huśtawkę na desce, zauropoda, (grupa klas 2 i 3), tancerza, woź strażacki (dzieci z klas 1) oraz małe autko, pana kręciołka i pieska (dzieci z zerówki). Nasze zajęcia to nie tylko praca z klockami, ale również poszerzanie wiedzy na różne tematy, świetna zabawa, współpraca w parze oraz realizacja pasji do klocków lego.

Zaprasza do obejrzenia naszej galerii zdjęć i krótkich filmików.

#CentrumRoboteam

• WITAMINKI

• W piątek 29.09. nasze oddziały przedszkolne zrealizowały pierwsze zadanie w ramach programu edukacyjnego WITAMINKI (#witaminki fb@bliżejprzedszkola) zatytułowanego ,,Wyzwanie pomidorowe". Dzieci przyszły ubrane na czerwono, słuchały wiersza Jana Brzechwy ,,Pomidor", dowiedziały się o właściwościach zdrowotnych pomidora, a na końcu wykonały pomidorowego grzybka, którego można było zjeść

Nie zabrakło również zabaw, w których pierwszoplanowym bohaterem był pomidor

Oto nasza galeria zdjęć

• Lekcja biblioteczna

• W czwartek (21 września) dzieci z oddziałów przedszkolnych Motylki i Rybki odwiedziły Dom Kultury w Skale, gdzie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej i zajęciach manualnych o jesiennej tematyce. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i w jaki sposób zakłada się kartę biblioteczną oraz poznały książki z dziecięcej literatury. Bardzo dziękujemy pracownikom CKiS w Skale za zaproszenie i wartościową lekcję czytelnictwa dla dzieci.

Iwona Drozdzowka

• Drodzy Rodzice!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Skale powstało Studio Helen Doron English. Być może już wkrótce także Państwa dziecko postawi swój pierwszy krok na drodze do prawdziwej dwujęzyczności.

Studio_Helen_Doron_Skala.docx