• Drodzy Rodzice!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Skale powstało Studio Helen Doron English. Być może już wkrótce także Państwa dziecko postawi swój pierwszy krok na drodze do prawdziwej dwujęzyczności.

Studio_Helen_Doron_Skala.docx

• Lekcja biblioteczna

• W czwartek (21 września) dzieci z oddziałów przedszkolnych Motylki i Rybki odwiedziły Dom Kultury w Skale, gdzie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej i zajęciach manualnych o jesiennej tematyce. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i w jaki sposób zakłada się kartę biblioteczną oraz poznały książki z dziecięcej literatury. Bardzo dziękujemy pracownikom CKiS w Skale za zaproszenie i wartościową lekcję czytelnictwa dla dzieci.

Iwona Drozdzowka

• Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie

• 19.09.2023, klasy 1a i 1b, wraz ze swoimi wychowawcami : J. Domagalską, E. Barczyk oraz Panią B. Giemzą, udały się na swoją pierwszą wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie.

W muzeum uczniowie w poszczególnych salach oglądali eksponaty i słuchali ciekawostek na temat geologii, jaskiń , zwierząt i roślin Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie uczniowie oglądali dwa filmy w technologii 3d „Tworzenie doliny Prądnika od czasu górnej Jury po czasy współczesne”, oraz „Ojcowski Park Narodowy”. Na sam koniec, w ramach zajęć plastycznych, pierwszoklasiści narysowali zwierzęta, które widzieli na wystawach oraz pokolorowali nietoperze. Mimo deszczowej pogody, wycieczka była bardzo udana i wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni.

• Międzynarodowy Dzień Kropki.

• W naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Kropki. Każde dziecko ubrane było w kolorowe kropeczki, bawiło się w kropeczkowe zabawy, oglądało bajkę o kropce, wykonało pracę plastyczną pt. ,,Jesienny koszyk z owocami w kropki". Jednym słowem cały dzień był wypełniony kropkami. Więc panie postawiły kropkę nad i zapraszają do naszej galerii zdjęć.

na spotkania wychowawców z rodzicami, które odbędą się

w naszej szkole 14 września (czwartek) o godz. 17:00