• ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

• W tym tygodniu na zajęcia z Robotyki i programowania zostali zaproszeni Rodzice, którzy razem z dziećmi budowali z klocków choinkę oraz mikołaja z reniferami. Następnie zaprogramowali konstrukcje tak, aby choinka świeciła i kręciła się, a mikołaj kierował saniami, a w tle słychać było świąteczną piosenkę...

Bardzo dziękuję Rodzicom za udział w zajęciach. Mam nadzieję, że był to dla Państwa owocny czas i że było warto

#Centrum Roboteam

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się w małe mikołajki, które obdarowują prezentami. Panie i dzieci z klas 1-3 oraz Panie pracujące w świetlicy szkolnej otrzymały pomoce i przybory plastyczne z firmy Bambino, które szkoła otrzymała za punkty - talenciaki z Lidla. Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zbieranie i nabijanie talenciaków. To nasze wspólne dzieło, za które ogromnie dziękujemy. Oprócz pomocy plastycznych zamieniliśmy talenciaki na Magiczny kapelusz do nauki matematyki oraz hałasomierz.

Dzieci z zerówek zostały też obdarowane książkami zakupionymi z projektu czytelniczego.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

• Klasa 1b

• Święty Mikołaj odwiedził dziś uczniów wszystkich klas. Na zdjęciu uczniowie kl. 1B:)

• Zagadka dla uczniów klas 8

• Dawno, dawno temu, w czasach, gdy w Polsce panował ustrój komunistyczny, z okazji św. Mikołaja prezenty rozdawali inni bohaterowie. Na tym zdjęciu to Rumcajs, Hanka i Cypisek. Zagadka dla uczniów klas 8. Dlaczego nie św. Mikołaj? Skąd są znane wymienione wyżej postacie?

• ,,Jest przy mnie gdy śpię,

Wita ze mną nowy dzień,

Przytula kiedy płaczę,

Pochłania wszystkie wylane łzy,

Powoduje uśmiech na twarzy.

przyjaciel - ten jedyny słuchacz - wierny pluszowy miś"

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pamiętały szczególnie o swoich pluszakach, które przyniosły do szkoły i bawiły się z nimi. Dzieci poznały historię pluszowego misia, przypomniały sobie o innych misiach, które występują w bajkach dla dzieci, zrobiły przepiękną pracę plastyczną z naszym dzisiejszym solenizantem, a na koniec degustowały misiowe wafelki. Było pluszowo, zabawnie, ciekawie i smacznie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

• Warsztaty

• Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach rzemieślniczych we wsi Kobylec w pensjonacie ,,Kozi Stok". Dzieci zwiedziły mini zoo i domek na drzewie oraz z pomocą Pań zrobiły serek, który zabrali dla swoich Rodziców. Na końcu zostaliśmy poczęstowani herbatką i kiełbaską z grilla. Dzieci bardzo zadowolone co widać na zamieszczonych zdjęciach.

• Spotkanie autorskie

• Pod koniec października kl. 3a pod opieką Pani Jolanty Domagalskiej oraz Felicji Krystery, wzięła udział w spotkaniu autorskim z Panią Anną Mączką autorką książki " Ira w krainie bocianów". Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Pani Anna - pseudonim Emma Boo- zdradziłam dzieciom tajniki powstawania książki. Spotkanie zakończyło się warsztatami plastycznymi prowadzonymi przez autorkę oraz pracowników Domu Kultury i Biblioteki Publicznej w Skale. Uczniowie malowali ptaki - ilustracje do książki. Na zakończenie dzieci poprosiły pisarkę o autograf na samodzielnie wykonanych w szkole karnetach. Pani Anna była zachwycona pięknymi karnetami. Jak sama stwierdziła, nigdy nie składała autografów na tak pięknie ozdobionych karteczkach. To było wspaniałe przeżycie i swoista lekcja dla naszych uczniów, którzy radośnie wrócili do szkoły.

• SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW

• W dniu 16.XI.22 – nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spektaklach profilaktycznych na terenie szkoły, wystawionych przez Teatr Profilaktyczny KURTYNA w Krakowie:

oddziały 0-3 - "Mapa skarbów"

klasy 4 - 8 - "Przesłuchanie"

Tematyka spektakli podejmowała tematykę uzależniania się dzieci od internetu oraz ukazywała alternatywę dla spędzania czasu na czytaniu książek i wdrażania nawyków zdrowego stylu życia (klasy 0-3); skutków sięgania po używki – alkohol, energetyki itp. dla rozwoju i zdrowia psychofizycznego oraz problem cyberprzemocy stosowanej w różnych szkodliwych formach.

Uczniowie żywo uczestniczyli w spektaklach, nawiązując kontakt z aktorami.

Uczniowie mogli uczestniczyć w tej formie dzięki sfinansowaniu tego wydarzenia przez Panią Barbarę Krupę, Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pedagog – Felicja Krystera

• Światowy Dzień Origami

• Z okazji Światowego Dnia Origami w naszej szkole odbył się konkurs. Uczniowie wykonali piękne prace i udowodnili, że z pozoru zwykłe kartki papieru są wspaniałym tworzywem, z którego można stworzyć niezwykłe, trójwymiarowe dzieła. Laureaci konkursu w kategorii klas 4-8 to: Jakub Korzec 1 miejsce, Ala Leszczyńska i Filip Srebnicki 2 miejsce, Kamila Pietraś 3 miejsce. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Tobiasz Głowacki, 2 miejsce Jakub Bernaś, 3 miejsce Łucja Biesiada. Uczestnikom i laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje!

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada przypada święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu klasy 6a. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w ogólnopolskiej akcji # Szkoładohymnu

• Dzień Jeża

• ,Są takie chwile, w który człowiek przytuliłby się nawet do jeża"

10 listopad - Dzień Jeża

Motylki i Rybki pamiętają o tych małych kolczastych zwierzątkach i przedstawiły je w pracy plastycznej. Oto dzieła naszych zerówkowiczów.

• Pasowanie na czytelnika

• 10 listopada 2022 r. uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas spotkania uczniowie poznali funkcjonowanie biblioteki oraz po raz pierwszy wypożyczyli książki. Ponadto dzieci otrzymały książki podarowane przez "Instytut Książki" i symboliczną zakładkę z rąk Pani Dyrektor