• Informacja

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Skale

            ZAPROSZENIE

            Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które od września 2023 roku będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych w SP nr 1 w Skale na spotkanie,
            które odbędą się 21 marca 2023 roku w godz. 17:00-18:00.
            Podczas spotkania rodzice będą mieli okazję porozmawiać
            z wychowawcami oddziałów przedszkolnych oraz obejrzeć sale zajęć. Dzieci będą mogły w tym czasie pobawić się w kącikach tematycznych.

             

            Dyrekcja SP nr 1

            wychowawcy oddziałów przedszkolnych

          • Sensoplastyka w klasie 1 b

          • Sensoplastyka w klasie 1 b - kreatywnie, wesoło, kolorowo, polisensorycznie i z elementami terapii ręki! Dzieci z klasy 1 b wykonały samodzielnie piankolinę. Uczniowie wykazali się naprawdę dużym zaangażowaniem. Samodzielnie wykonali masę plastyczną, ustalali proporcje, mieszali barwy, a przy tym dobrze się bawili. Polecamy wykonywanie różnych mas plastycznych jako formę spędzania wolnego czasu!

            Przepisz na piankolinę:

            - pół kg skrobii ziemniaczanej

            - 1 opakowanie pianki do golenia (200 ml)

            - odrobina płynu do naczyń

            - barwniki spożywcze

            - odrobina chęci

          • Pokazowy trening judo!

          • 7marca na zajęciach wf uczniowie uczestniczyli w pokazowych zajęciach prowadzonych przez trenerów z klubu KS KING JUDO TEAM WOLBROM. Ponadto dla chętnych uczniów naszej szkoły o godzinie 14.30 odbył się dodatkowy trening judo poprowadzony przez trenerkę Beatę Peperę. Planowane jest utworzenie grupy treningowej z uczniów naszej szkoły, a zajęcia odbywałyby się na naszej sali gimnastycznej. Szczegóły dotyczące treningów podane zostaną w najbliższym czasie.

          • Jacy powinni być współcześni rodzice?

          • Jacy powinni być współcześni rodzice? Na to pytanie odpowiadali nasi uczniowie z klas starszych. cz2

            „ Według mnie współcześni rodzice powinni być wyrozumiali dla dziecka. Zamiast, w niektórych przypadkach, gniewać się, powinni porozmawiać. Jest to ważne zwłaszcza, gdy dziecko się gorzej czuje. Należy wówczas zapytać, czy nie ma problemów. Przede wszystkim rodzice nie powinni stosować starych metod wychowawczych, tłumacząc, że za ich czasów tak się robiło, ponieważ może to źle wpłynąć na samopoczucie dziecka oraz na to, jak kiedyś ono będzie traktować swoje dzieci. Rodzice powinni być otwarci w rozmowie ze swoją pociechą na różne tematy, które długo były uważane za wstydliwe.”

            „Uważam, że kochający rodzice są od tego, by odciągać dziecko od robienia złych rzeczy oraz tłumaczyć mu, co jest dobre, a co złe. Muszą wspierać swoje dziecko w jego zainteresowaniach i pomagać mu je rozwijać. Rodzice powinni być spokojni i uczyć empatii. Moim zdaniem muszą wiedzieć, że większość zachowań dziecka bierze się z naśladowania dorosłych.”

          • Jacy powinni być współcześni rodzice? cz.1

          • Jacy powinni być współcześni rodzice? cz.1

            Na to pytanie odpowiadali nasi uczniowie z klas starszych.

            Mamy nadzieję, że publikacja ich odpowiedzi pomoże wielu dorosłym zrozumieć młodzież i jej potrzeby.

            „Współcześni rodzice powinni być opiekuńczy i wyrozumiali. Muszą z nami rozmawiać na wiele tematów i nas wspierać. Rodzice powinni być dobrzy dla dziecka, ale nie mogą pozwalać mu na wszystko. Muszą być konsekwentni, a dziecko musi wiedzieć, co mu wolno a czego nie. Powinni pomagać.”

            (M. Głowacki kl. 7)

            „Współcześni rodzice powinni akceptować swoje dziecko bez względu na jego wybory życiowe. Narzucanie dziecku poglądów jedynie krzywdzi dziecko, stwarzając nieprzyjemną atmosferę oraz poróżniając obie strony. Wspieranie hobby dziecka oraz pomaganie mu w osiągnięciu upragnionego celu również jest bardzo ważnym aspektem. Rodzice nie powinni patrzeć na zainteresowania swojej pociechy przez pryzmat swoich ulubionych zajęć, a kształtować i wspierać to, w czym samo chce być najlepsze.”

             

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 21 lutego 2023 roku uczniowie klas starszych wysłuchali przez szkolny radiowęzeł, zakupiony w ramach projektu "Labolatoria Przyszłości" audycji przygotowanej przez uczniów klasy 5 a wraz z wychowawcą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Poznali historię tego święta, a także usłyszeli kilka informacji o początkach języka polskiego. Poza tym mogli dowiedzieć się, jakie wyrazy w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku uznano za najpopularniejsze w 2022 r.

          • Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem

          • Czy wiecie, że 12 lutego każdego roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem???

            To właśnie 12 lutego 1884 roku w Nowym Jorku Lewis Waterman opatentował pióro wieczne.

            Z tej okazji na wszystkich poziomach edukacji wczesnoszkolnej odbył się konkurs kaligraficzny.

            Oto wyniki

            Klasy pierwsze:

            1 miejsce - Liliana z klasy 1A

            2 miejsce - Nadia z klasy 1B

            3 miejsce - Lena z klasy 1A

            Klasy drugie:

            1 miejsce - Maciej z klasy 2B

            2 miejsce - Kacper z klasy 2A

            3 miejsce - Gabrysia z klasy 2A

            Klasy trzecie:

            1 miejsce - Maria z klasy 3A

            2 miejsce - Alicja z klasy 3A

            3 miejsce - Zuzanna z klasy 3B.

          • Wycieczka klasy 3b

          • Wycieczka klasy 3 b do Muzeum Obwarzanka w Krakowie, spacer Drogą Królewską od Bramy Floriańskiej do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz wysłuchanie hejnału z Wieży Mariackiej.

          • Klasowy Dzień Kinowy

          • Nauka przez zabawę jest najprzyjemniejszą i najbardziej efektywna formą zdobywania wiedzy. Szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Zatem, czy da się połączyć naukę pisania, czytania, doskonalenie sprawności rachunkowej, rozwijanie myślenia logicznego i współpracę w grupie ze świetna zabawą? Oczywiście, że tak! Dowiedli tego poszukiwacze skarbów z klasy 1 b, którzy w piątek 17 lutego brali udział w grze terenowej. Emocji i świetnej zabawy było co nie miara! Skarb odnaleziony, wszyscy zadowoleni - w poniedziałek odebrali swój skarb - okazał się nim Klasowy Dzień Kinowy!

          • Edukacja przyrodnicza w klasie 3a

          • Edukacja przyrodnicza w klasie 3 a prowadzona przez Jolantę Domagalską - Temat: Bogactwa naturalne w Polsce. Na lekcji wykorzystano wizualizer pozyskany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki tej pomocy dydaktycznej uczniowie mogli oglądać w powiększeniu mapę bogactw naturalnych oraz wybrane surowce jak : sól, wapń, węgiel kamienny, kwarc ametystowy.