• Pierwszy ważny egzamin.

• 23, 24 i 25 maja uczniowie klas ósmych będą zdawali pierwszy ważny egzamin. Życzymy Wam połamania piór, otwartego umysłu i pozytywnego nastawienia. DACIE RADĘ!

• Gminny Konkurs Wiedzy dla klas 3 „ Mały Omnibus”.

• 10 maja 2023 r. w naszej szkole pod patronatem pani Dyrektor Iwony Boroń odbył się Gminny Konkurs Wiedzy dla klas 3 „ Mały Omnibus”. W progach naszej szkoły gościliśmy trzecioklasistów z następujących szkół: Szkołę Podstawową ze Smardzowic reprezentował zespół „Zdolni”, Szkołę Podstawową z Cianowic zespół „Wybitni”, Szkołę Podstawową z Minogi reprezentowały zespoły „Mistrzowie” i „Orły”, a Szkołę Podstawową nr 1 ze Skały reprezentowały zespoły „Wspaniali” i „Championy”.

Organizatorki konkursu pani: Małgorzata Baranek, Jolanta Domagalska i Ewa Parzelska zapewniły uczniom wspaniałą ucztę łamigłówek, nietypowych zadań oraz zabaw dydaktycznych z różnych edukacji. Uczestnicy konkursu z radością i wielkim zainteresowaniem wykonywali zadania na poszczególnych stanowiskach. Jury w składzie: p. Dyrektor Iwona Boroń, p. Barbara Gubała, p. Aneta Kiełkowicz, po skrupulatnym sprawdzeniu zadań zespołów ogłosiło wyniki. I miejsce zajął zespół „ Mistrzowie” ze SP w Minodze, II miejsce zajął zespół „ Championy” ze SP nr 1 w Skale, III miejsce zajął zespół „Wybitni” ze SP w Cianowicach. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali gry logiczne dla swoich klas. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe przypinki.

Na koniec konkursu ze strony goszczących nauczycieli padła propozycja, aby w następnym roku szkolnym zorganizować kolejną edycję tego rodzaju konkursu.

Cieszymy się, że taka forma konkursu podobała się naszym gościom. Postaramy się spełnić oczekiwania naszych koleżanek ich uczniów.

• Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

• 12 maja klasy 2a, 2b, 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem Waldemara Cichoniem autorem serii książek o Cukierku. Podczas spotkania pisarz opowiedział młodym czytelnikom o początkach swojej twórczości, skąd wziął się pomysł na "Cukierka", przybliżył dzieciom w jaki sposób powstaje książka oraz opowiedział o swoim życiu prywatnym, które ściśle wiąże się z książkami które napisał. Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość zakupu książki pana Cichonia wraz z własnoręcznym autografem. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

• KONKURSY

• Burmistrz Miasta i Gminy Skała p. Krzysztof Wójtowicz ogłasza dla uczniów klas I – VIII dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami:

I miejsce: karta podarunkowa do sklepu MediaMarkt o wartości 600 zł

II miejsce: karta podarunkowa do sklepu MediaMarkt o wartości 500 zł

III miejsce: karta podarunkowa do sklepu MediaMarkt o wartości 400 zł

1. Konkurs plastyczny dla klas 1 - 4

uczniowie wykonują plakaty i oddają wychowawcom do 25 maja, a zespół wychowawców wybiera 10 prac i do 29 maja wysyła do Gminy.

Link do zarządzenia Burmistrza M i G Skała:

2. Konkurs / quiz wiedzy o ekologii i ochronie powietrza dla klas 5 – 8

uczniowie zgłaszają chęć udziału do 22 maja do wychowawców.

Link do zarządzenia Burmistrza M i G Skała:

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach:)

• Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w naszej Szkole

• Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy 5a przedstawili krótką historię uchwalenia tej ważnej dla naszego państwa konstytucji. Pięknymi wierszami podkreślili, jak ważna jest Ojczyzny dla każdego patrioty. Koleżanki i koledzy mogli usłyszeć m.in. Hymn o miłości ojczyzny Ignacego Krasickiego czy Gawędę o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej. Poza wierszami uczniowie zaprezentowali wzruszającą pieśń Andrzeja Rosiewicza pt. Pytasz mnie...., a także zatańczyli poloneza do skomponowanej przez Wojciecha Kilara melodii z filmu Pan Tadeusz.