• Prace uczniów

• Posumowanie zajęć z Robotyki i programowania , które odbyły się w I okresie roku szkolnego 2022/2023.

• Święto Patrona Szkoły

• 26 stycznia 2023 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Nasz patron, Władysław Łokietek, uciekając przed Czechami ukrywał się według legendy w ojcowskiej jaskini. Życie uratowali mu mieszkańcy tutejszych okolic oraz pajęczyna zasłaniająca wejście do groty. Klasa VII a wystawiła o tych wydarzeniach przedstawienie pt. " Legenda o Władysławie Łokietku". Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali na akademii napisane przez siebie wiersze o naszym patronie oraz wykonane własnoręcznie tarcze rycerskie. Następnie odbyła się zabawa karnawałowa.

Zdjęcia zostały wykonane przez naszych uczniów uczestniczących w zajęciach koła fotograficznego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

• 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych

,,Motylki" i ,,Rybki". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne i taneczne oraz wcieliły się w role modeli w pokazie mody dla Babci i Dziadka. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowy z dziadkami oraz zaśpiewały piosenkę w języku angielskim w ramach Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności.

Każde dziecko wręczyło swoim dziadkom własnoręcznie wykonane lustereczko. Dzieci zostały obdarowane pluszakami, które otrzymaliśmy od Pana Zygmunta Dercza ze Stowaszyszenia Przyjaciół Skały, za upominki bardzo dziękujemy.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Klubu Seniora ,,Grota" ze Skaly oraz Dyrekcja Szkoły.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku w tym dniu.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Wychowawcy

• kKonkurs recytatorski pt. ,,Zima i święta wierszem mówione"

• 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs recytatorski pt. ,,Zima i święta wierszem mówione" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, które uczęszczają do szkół w naszej gminie. Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Minodze, Szkoły Podstawowej w Cianowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale oraz z naszej szkoły SP nr 1. W skład jury zasiadły: przewodnicząca komisji Pani Anna Mączka, Pani vicedyrektor Renata Jakielaszek i Pani Joanna Żelazna. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce - Hanna Gdula 2 miejsce- Filip Odziemek 3 miejsce- Joanna Bernaś Wyróżnienie- Julia Błachno Wyróżnienie- Jagoda Pabisek Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione z pieniążków, które szkoła otrzymała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast upominki dla wszystkich uczestników zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Skały z Panem Zygmuntem Derczem na czele. Na widowni mieliśmy zaszczy gościć Panią Sekretarz UMiG w Skale Grażynę Koprowską. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Organizatorzy: Iwona Leszczyńska

Katarzyna Kwiecień

• Jasełka

• Jasełka. 24 stycznia podczas zebrania z rodzicami uczniowie naszej szkoły zaprezentowali i przedstawili "Jasełka". Rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy w pięknie zaaranżowanej scenerii betlejemskiej stajenki, kolędować przy wtórze tradycyjnych kolęd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

• Prace uczniów

• Prace uczniów klasy 3a, wykonane z klocków konstrukcyjnych:)

To nowy nabytek dla klas I - III, aby rozwijać aktywność i kreatywność uczniów.

• Galeria zdjęć

• Znasz wszystkie sale lekcyjne naszej szkoły? Jeżeli nie, obejrzyj galerię zdjęć wykonanych przez Marysię, Pawła i Janka - uczniów uczęszczających na zajęcia koła fotograficznego. Zdjęcia wykonane zostały aparatem Canon otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości

• Turniej tenisa stołowego

• W grudniu na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego rozegrany został turniej tenisa stołowego w grze singlowej o mistrzostwo szkoły. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 30 chłopców i dziewcząt z klas 4-8. Rywalizacja była bardzo zacięta, mecze ciekawe i emocjonujące. A kto stanął na podium? Można się dowiedzieć przeglądając galerie zdjęć zrobionych sprzętem fotograficznym z programu Laboratoria Przyszłości. Autorami zdjęć są uczniowie z koła fotograficznego.

• PODZIĘKOWANIE

• W dniach 18-19 stycznia 23 r. w naszej szkole odbył się 31 finał akcji charytatywnej WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację i sprawny przebieg tej akcji.

Dziękujemy rodzicom, którzy przynieśli domowo wykonane wypieki, galaretki i inne słodkości; nauczycielom, którzy przynieśli owoce, serwetki, talerzyki...., wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu, pracownikom obsługi za sprawną pomoc podczas akcji oraz wszystkim tym, którzy przekazali pieniążki podczas udziału w KIERMASZU.

DZIĘKI WAM akcja się udała, widząc najbardziej zadowolenie wśród uczniów, którzy mogąc przekazać datki pieniężne - delektowali się przysmakami podczas Kiermaszu.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i hojności, zebraliśmy kwotę 2482,41 złotych, która zostanie przekazana do sztabu WOŚP w Krakowie.

Szkolni organizatorzy akcji

• Warsztaty techniczne

• 12 stycznia 2023 roku dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach technicznych, podczas których wykonały prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty były bardzo ciekawe, kreatywne, pobudzające wyobraźnię dzieci i rozwijające ich zdolności manualne.

Dziękujemy Pani Justynie (#Mali Ogrodnicy) za ciekawy pomysł i przeprowadzenie warsztatów z dziećmi.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć