• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada przypada święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu klasy 6a. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w ogólnopolskiej akcji # Szkoładohymnu

• Pasowanie na czytelnika

• 10 listopada 2022 r. uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas spotkania uczniowie poznali funkcjonowanie biblioteki oraz po raz pierwszy wypożyczyli książki. Ponadto dzieci otrzymały książki podarowane przez "Instytut Książki" i symboliczną zakładkę z rąk Pani Dyrektor

• Bajki i baśnie

• Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Również do naszej szkoły zawitała bajkowa atmosfera. W dniu 9 listopada dzieci z klas 0-3 przyszły przebrane za postaci z bajek. Nie zabrakło więc Smerfów, Minionków, Krasnoludków, Wilka, Świnek, Czerwonego Kapturka, Mulan, Elzy, Pszczółki Mai, Belli i innych bajkowych postaci. Na sali gimnastycznej dzieci z poszczególnych klas prezentowały w różnorodny sposób bajkowych bohaterów. Odbyły się też zabawy ruchowe, zagadki i quizy. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

• Relacja z II Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krakowskiego.

• Na świetnie zorganizowanym turnieju w Giebułtowie naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas 7 i 8.

Przed rozpoczęciem rozgrywek zostaliśmy oprowadzeni po szkole i zapoznani z ofertą edukacyjną gospodarza turnieju.

Z przyjezdnych 7 drużyn utworzono dwie grupy, my zagraliśmy z Raciborowicami (remis bezbramkowy) i ze Smardzowicami (wygrana). Wychodzimy z grupy z 1 miejsca i trafiamy na Minogę, jest to mecz o wejście do finału turnieju. W meczu tym po początkowych problemach - tracimy szybko 2 bramki po kontrach Minogi, potem to my przejmujemy inicjatywę i strzelamy 2 gole na remis. Tak więc o finale zdecydują rzuty karne - 3 kolejki. W karnych większym spokojem i celniejszymi strzałami wygrywamy 2:1. Mecz finałowy gramy z Bibicami (drużyna która wyeliminowała nas w półfinale z niedawno rozgrywanych zawodów powiatowych), jednak nie dajemy rady i przegrywamy 4:0.

• Skąd się wzięły dynie w szkole?

• Tajemnica rozwikłana. W ubiegłym roku szkolnym, późną jesienią, pracownicy naszej szkoły odzyskali nasiona z przynoszonych przez uczniów tych charakterystycznych warzyw/owocow i wiosną wysiali je na działce szkolnej. Sprawa wyszła na jaw, gdy piekne dynie ozdobiły szkolny korytarz. Brawo za pomysłowość. Dziękujemy również uczniom, którzy wzbogacili kolekcję swoimi plonami.

• 30 października po raz kolejny przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, wzięli udział w kweście na rzecz odnowy zabytków przy Cmentarzu Parafialnym w Skale. Kwestę przeprowadziliśmy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Zabytków.

• Zdrowe śniadanko

• "W zdrowym ciele zdrowy duch". Nasze przedszkolaki po raz kolejny to udowodniły. Tym razem zdrowe śniadanko w wykonaniu dzieci. Ale pychota dziękujemy rodzicom za przygotowanie zdrowych produktów.

• 27 października stawiliśmy się na zawodach powiatowych w piłkę nożną w Krzeszowicach. Na turniej przyjechało 9 drużyn powiatu krakowskiego - zwycięzców z poszczególnych gmin. Rozlosowano 3 grupy po 3 drużyny. Rozgrywki rozpoczęliśmy od wygranej z Igołomią 4:1, potem wygrana z Tenczynkiem 3:1. Wyszliśmy z grupy z 1 miejsca i trafiamy na faworyta rozgrywek Bibice. Mecz przegrywamy 2:0 i trochę żal niewykorzystanych sytuacji z naszej strony - zabrakło wykończenia akcji i w niektórych sytuacjach szczęścia.

Dziękujemy chłopcom z klas 7 i 8 za walkę i godne reprezentowanie szkoły.

• 19.10.2022 klasy ósme pod opieką wychowawców oraz nauczycieli udali się do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią naszego kraju i regionu oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holokaustu.

Mamy nadzieję, że przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Oświęcimia gdzie mogliśmy poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta.