• Lekcja biblioteczna

• W czwartek (21 września) dzieci z oddziałów przedszkolnych Motylki i Rybki odwiedziły Dom Kultury w Skale, gdzie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej i zajęciach manualnych o jesiennej tematyce. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i w jaki sposób zakłada się kartę biblioteczną oraz poznały książki z dziecięcej literatury. Bardzo dziękujemy pracownikom CKiS w Skale za zaproszenie i wartościową lekcję czytelnictwa dla dzieci.

Iwona Drozdzowka

• Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie

• 19.09.2023, klasy 1a i 1b, wraz ze swoimi wychowawcami : J. Domagalską, E. Barczyk oraz Panią B. Giemzą, udały się na swoją pierwszą wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie.

W muzeum uczniowie w poszczególnych salach oglądali eksponaty i słuchali ciekawostek na temat geologii, jaskiń , zwierząt i roślin Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie uczniowie oglądali dwa filmy w technologii 3d „Tworzenie doliny Prądnika od czasu górnej Jury po czasy współczesne”, oraz „Ojcowski Park Narodowy”. Na sam koniec, w ramach zajęć plastycznych, pierwszoklasiści narysowali zwierzęta, które widzieli na wystawach oraz pokolorowali nietoperze. Mimo deszczowej pogody, wycieczka była bardzo udana i wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni.

• Międzynarodowy Dzień Kropki.

• W naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Kropki. Każde dziecko ubrane było w kolorowe kropeczki, bawiło się w kropeczkowe zabawy, oglądało bajkę o kropce, wykonało pracę plastyczną pt. ,,Jesienny koszyk z owocami w kropki". Jednym słowem cały dzień był wypełniony kropkami. Więc panie postawiły kropkę nad i zapraszają do naszej galerii zdjęć.

na spotkania wychowawców z rodzicami, które odbędą się

w naszej szkole 14 września (czwartek) o godz. 17:00

• Informacja dla rodziców absolwentów szkoły.

• Karty zdrowia będą przesyłane do szkół średnich bezpośrednio przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Skale, 32-043 Skała, ul. Słomnicka 69. W tym celu rodzice powinni przekazać do Przychodni Rejonowej w Skale, nazwę i adres szkoły do której dziecko zostało przyjęte.Absolwenci, którzy potrzebują karty informacyjne do szkół średnich mogą zgłosić się do szkoły 3 sierpnia.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uffff! Po trudzie roku szkolnego upragniony odpoczynek. Nagrody i dyplomy rozdane, władza w Samorządzie Uczniowskim przekazana, ósmoklasiści pożegnani, podziękowania za trud włożony w miniony rok szkolny przez dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców, pracowników wybrzmiały. Nie obeszło się też bez wzruszeń, nostalgicznej poezji, śpiewu i tańców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że kolejny rok szkolny przebiegał w serdecznej atmosferze. Życzymy radosnych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia.

• Dziękujemy

• W piątek 16 czerwca odwiedził oddziały zerowe krakowski teatr SKRZAT, który wystawił sztukę o muszce i pszczółce. Dzieci świetnie bawiły się i uczestniczyły we wspólnym śpiewie i tańcu. Mamie Anielki bardzo dziękujemy za zaproszenie artystów.

• Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• W tegorocznej sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek aż 9 osób zdobyło tytuł laureata. Są to następujący uczniowie: Ida S. z kl. 1 b, Mikołaj K. z kl. 1 a, Szymon M. z kl. 1 b, Gabriel D. z kl. 1 a, Oskar J. z kl. 1 a, Lena P. z kl. 1 a, Szymon M. z kl. 1 b, Antoni L. z kl. 1 a, Alicja K. z kl 3 a. Pozostali uczestnicy również osiągneli bardzo dobre rezultaty. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!

• Konkursy

• W maju i czerwcu odbyły się konkursy: plastyczny "Dbaj o swój kawałek nieba" dla klas I - IV oraz quiz "Wiedza o ekologii" dla klas V - VIII zorganizowane przez Gminę Skała. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obu kategoriach konkursowych, a sukces w konkursie plastycznym odnieśli:

Maksymilian Domagalski z klasy 2a - I miejsce i nagroda główna

Jakub Bernaś z klasy 2a - wyróżnienie

W etapie finałowym quizu "Wiedza o ekologii" szkołę reprezentowali uczniowie z klas V - VIII: Filip Srebnicki i Jan Mozdyniewicz z klasy 5a, Konrad Boroń i Antoni Stajniak z klasy 8a i Bronisław Prostacki z klasy 8b.

Serdecznie gratulujemy chłopcom. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• 13 czerwca odbył się jubileuszowy Gminny Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Szczodrkowicach. Zawody były zorganizowane w formie gry terenowej. Uczniowie, na podstawie mapy, musieli odnaleźć stacje, następnie rozwiązać zadania matematyczne. Na mecie czekała też na nich zagadka, gdyż musieli rozszyfrować gdzie odbędzie się rozdanie nagród.

I miejsce SP nr 1 Skała

II miejsce SP nr 2 Skała

III miejsce SP Szczodrkowice.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

• "Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata".

• 14.06.2023 w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny. Impreza obyła się pod hasłem: "Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata". W roli głównej wystąpili uczniowie klas 2a i 2b a dzieci przygotowały panie wychowawczynie p. Joanna Żelazna i p. Małgorzata Baranek