• W dniu 31 października 2022 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinachod 8:00 do 13:00.

• "Szkoła pamięta"

• W czwartek 27 października 2022 roku uczniowie klas 4a i 4b porządkowali groby na cmentarzu. Aby uczcić pamięć zmarłych, zapalili znicze.

• Klasa 4a

• Uczniowie klasy 4a brali udział w lekcji kleksografii. Okazało się, że dorównują pomysłowością wszystkim Adasiom z Akademii Pana Kleksa.

• Wycieczka kl. 5A

• 17 października byliśmy w Krakowie. Wycieczka okazała się ciekawym spotkaniem nie tylko z dziejami miasta, ale również z legendami z nim związanymi. Mieliśmy okazję uczestniczyć w podniosłej chwili otwarcia ołtarza Wita Stwosza w kościele Mariackim, poznaliśmy także jego historię. Najciekawsza natomiast była wizyta w podziemiach - w tym muzeum poznaliśmy wiele ciekawostek z przeszłości. Byliśmy również na dziedzińcu Collegium Maius- mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wizyta w tym miejscu. Być może będziemy tam w przyszłości jako studenci krakowskiej akademii.

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• W piątek 14 października kl. 8a wraz z wychowawcą Ewą Kyzioł przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Koncert życzeń w wykonaniu uczniów wszystkim bardzo się podobał.

• Pasowanie na ucznia 2022

• W dniu 14 października br. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia wszystkich dzieci z klasy 1 A i 1 B.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Tym symbolicznym gestem zostali oni przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się publiczności w wierszach, piosenkach i tańcu.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy, aby dobrze czuli się w naszej szkole, by z ochotą codziennie tu przychodzili i wspólnie z kolegami uczyli się i bawili.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• W dniach 10-12 października klasy VI A i VIIa zwiedzały stolicę Polski.

Pogoda była wspaniała, mieliśmy więc możliwość podziwiania panoramy Warszawy z 32-go piętra Pałacu Kultury i Nauki. Spacerując po Starówce poznaliśmy historię miasta, najważniejsze budowle, miejsca i pomniki.

Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznaliśmy się z tragicznymi kartami z historii naszej stolicy, ale też z heroiczną postawą Warszawiaków.

Z kolei pobyt w Centrum Nauki Kopernik dał nam możliwość doświadczenia praw naukowych oraz wybiegnięcia myślą w przyszłość.

Podziwialiśmy Łazienki Warszawskie w jesiennej scenerii, a siedząc w ostatnich rzędach na trybunach Stadionu Narodowego mogliśmy się poczuć jak kibice.

Oto kilka chwil z pobytu na wycieczce uchwyconych w obiektywie aparatu.

• Robimy smaczny i zdrowy sok

• Dzieci z grupy Motylków i Rybek piły pyszny i zdrowy soczek jabłkowo- owocowy. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

• Turniej piłkarski o Mistrzostwo Gminy Skała Szkół Podstawowych

• W piątek 7 października drużyna chłopców reprezentujących naszą szkołę wzięła udział w turnieju piłkarskim o Mistrzostwo Gminy Skała Szkół Podstawowych. Chłopcy z klas 7 i 8 zagrali bardzo dobre zawody. Nie przegrali żadnego meczu, strzelili 34 bramki tracąc zaledwie 8. GRATULACJE I POWODZENIA NA ZAWODACH POWIATOWYCH. TRZYMAMY KCIUKI!!!

• Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Skała

• W dniu 6 października w naszej szkole przeprowadzono wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Skała. W Szkolnej Komisji Wyborczej pracował Samorząd Uczniowski. Do głosowania przystąpiło 129 uczniów ze 146 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 86%. Na członków Młodzieżowej Rady Gminy Skała wybrano:

1. Michalski Szymon - 94 głosy,

2. Seweryn Natalia - 35 głosów.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Skała.