• EuroWeek 2022

• Od 27 września do 1 października grupa uczniów z klas ósmych i siódmej ‘a’ przebywa w malowniczym Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Celem ich pobytu jest udział w obozie językowym EuroWeek  - Szkoła Liderów, gdzie mogą rozwijać takie umiejętności, jak przywództwo, autoprezentacja i praca w zespole. Jest to też sposobność do doskonalenia sprawności komunikowania się w języku angielskim.  Nasze zajęcia, prowadzone przez młodych ludźmi z Meksyku, Azerbejdżanu, Rwandy i Włoch, mają formę interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń rozwijających kreatywność.

Nasz dzisiejszy energizer – spacer do zjawiskowego Wodospadu Wilczki w Masywie Śnieżnika w Sudetach.  ​​​​​​​

• Dzień Języków Obcych.

• Uczmy się języków!

Obchodząc Dzień Języków Obcych tym razem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali emocje w różnych językach.

Oto niektóre plakaty.

• Oddziały zerowe biorą udział w akcji ,,Bookcrossing" - Uwolnij książkę.

• Oddziały zerowe biorą udział w akcji ,,Bookcrossing" - Uwolnij książkę. Nasze dzieci dzielą się z innymi radością z czytania. Przeczytana książka wędruje do półki bookcrossingowej, skąd inne dzieci mogą zabrać książkę do przeczytania. Zachęcamy dzieci z Rybek i Motylków do rozpowszechniania czytelnictwa- wychowawcy Anna Niemiec, Iwona Leszczyńska

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września w naszych oddziałach przedszkolny Motylki i Rybki obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy bez wyjątku mieli ubrania wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i" ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną hitorię małej Kropki, a potem z kolorowej plasteliny wykonaliśmy kosz jesiennych owoców.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.