• 26 maja w Dzień Mamy

• 26 maja w Dzień Mamy nasze zerówki zorganizowały ze swoimi wychowawczyniami Dzień Rodziny, na którym oprócz dzieci i ich Rodziców gościliśmy Panie z Klubu Seniora ,,Grota". Były piosenki, taniec dla Mamy i Taty, życzenia i prezenty, ale przede wszystkim świetna zabawa, w której wzięły udział trzy pokolenia: dzieci, dorośli i seniorzy. Wśród konkurencji były: skoki w workach, pojedynek na balony wypełnione wodą, przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach... Nie zabrakło głównej atrakcji dla dzieci - dmuchanego zamku, za który mówimy DZIEKUJEMY Panu Dawidowi Dudzie. Rodzicom i Paniom z Klubu seniora, ktorzy zadbali o słodki poczęstunek również bardzo DZIĘKUJEMY

Dzień Rodziny uznajemy za udany. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej zabawy

Iwona Leszczyńska, Anna Niemiec

• „Polscy Poeci dzieciom” - szkolny konkurs recytatorski

• Dzisiaj (tj. 30 maja) w szkolnej bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski „Polscy Poeci dzieciom” skierowany do uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, którzy zaprezentowali wiersze „Naszych Polskich Poetów”. Jury w składzie: p. vice-dyrektor Renata Jakielaszek, p. Joanna Kaczka i p. Katarzyna Kwiecień oceniali uczestników w 5 kategoriach: poprawna artykulacja, dykcja, interpretacja utworu, opanowanie pamięciowe wiersza oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż dzieci były przygotowane na wysokim poziomie. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce Jakub Bernaś (2a) i Igor Morawski (2b), II miejsce otrzymały: Patrycja Stanek (1a) i Julia Głowacka (3b), III miejsce Zuzanna Sroka (3a). Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy za udział i gratulujemy.

• Ciekawe warsztaty

• 23 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały przepiękne prezenty dla swoich Rodziców-pachnące i śliczne wyglądające mydełka. Pani Natalii i Krainie warsztatów bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty

• Zajęcia z Robotyki

• Dobiega koniec roku szkolnego, a z nim kończą się zajęcia z Robotyki i programowania. Bardzo dziękuję uczestnikom zajęć za obecność, kreatywność, motywacje i pasje do klocków lego Poniżej prezentuję zdjęcia z naszych zajęć oraz filmiki z niektórymi konstrukcjami w wykonaniu dzieci z naszej szkoły z klas 0-3

Nie żegnam się, ponieważ po wakacjach spotkamy się na zajęciach

• Uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w Lekcji Klimatycznej

• Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w Lekcji Klimatycznej, prowadzonej przez zewnętrznych prelegentów z Carbon Footprint Foundation.Fundacja realizowała swój projekt w 12 szkołach Województwa Małopolskiego.

Na 45 min zajęć, młodzież poznała pojęcie ślad węglowy, zapoznając się z prezentacją i kartą pracy. Uczniowie nauczyli się także obsługi wirtualnego kalkulatora śladu węglowego, aby określić swój wpływ na efekt cieplarniany. Wśród najlepiej rozwiązanych kart, wylosowano dwie, których autorzy otrzymali nagrodę: zestaw z upcyclingu.

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• 16 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie i zmierzenie się z tym trudnym zadaniem, jakim jest ortografia języka polskiego.

I miejsce L. Wójtowicz SP Minoga

II miejsce M. Cieślik SP nr 1 Skała

III miejsce P. Siemieniec SP Cianowice

III miejsce A. Grzyb SP Minoga

Serdecznie gratulujemy, zapraszamy za rok.