Burmistrz Miasta i Gminy Skała zaprasza do zapoznania się z projektem dokumentu o nazwie Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Skała na lata 2025 - 2035 oraz do udziału w konsultacjach społecznych, które będą trwały od 24 kwietnia do 31 maja 2025 r. Pliki znajdują się na szkolnej stronie internetowej oraz w dzienniku Librus w plikach szkoły.
Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Skała na lata 2025 - 2035
Życzenia
Podziękowania
Wizyta naszych uczniów w rodzimej szkole
A może właśnie Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale? Ósmoklasiści przed trudnym wyborem. Wizyta naszych uczniów w rodzimej szkole z całą pewnością pomoże w decyzji. Jesteśmy zachwyceni. Serdecznie dziękujemy za gościnę, otwartość i pomysłowość.A może właśnie Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale? Ósmoklasiści przed trudnym wyborem. Wizyta naszych uczniów w rodzimej szkole z całą pewnością pomoże w decyzji. Jesteśmy zachwyceni. Serdecznie dziękujemy za gościnę, otwartość i pomysłowość.
13
Wielkanocne ciasteczka
W ostatni piątek w oddziałach przedszkolnych już świątecznie zapachniało, bo MOTYLKI i RYBKI upiekły wielkanocne ciasteczka, a działo się to na warsztatach kulinarnych pod czujnym okiem pani Natalii z "Krainy warsztatów". Było mnóstwo zabawy przy wyrabianiu ciasta, wałkowaniu, wykrawaniu foremkami i ozdabianiu, ale największą frajdę sprawiło dzieciom oczywiście- konsumowanie upieczonych ciasteczek.
13
Lekcja muzealna pt. ,,Dziedziniec - dusza zamku"
W środę 9 kwietnia dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych Motylki i Rybki pod opieką p. Iwony Leszczyńskiej, p. Ewy Kołodziejczyk oraz p. Bożeny Giemzy udały się do Zamku w Pieskowej Skale na lekcję muzealną pt. ,,Dziedziniec - dusza zamku" w ramach projektu Wielokulturowa Rzeczpospolita.
Dzieci miały okazje zapoznać się z historią zamku poprzez interesujące opowieści, ciekawostki, zabawy przygotowane przez przewodników - p. Ewę i p. Grzegorza. Lekcja muzealna zakończyła się zajęciami plastycznymi, na których dzieci mogły wykazać się swoją pomysłowością i kreatywnością i zaprojektować swój oryginalny herb.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji
6
Kiermasz
Samorząd Uczniowski zaprasza na KIERMASZ WIELKANOCNY!
Wycieczka klas 6a i 6b
3 kwietnia 2025 roku odbyła się wycieczka klas 6 a i 6 b do Niepołomic.
Uczniowie:
- wysłuchali prelekcji astronomicznej i obejrzeli seans o ciekawych zjawiskach widocznych na sferze niebieskiej w Planetarium w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach,
- zwiedzali Izbę Leśną Nadleśnictwa Niepołomice,
- uczestniczyli w zajęciach pt. W obiektywie Puchalskiego w Zamku Królewskim w Niepołomicach.
12
Światowy Dzień Zdrowia
A w oddziałach przedszkolnych... kolejne wyzwanie! Tym razem- kalafiorowe! MOTYLKI i RYBKI z entuzjazmem odkrywały jak wiele pysznych i zdrowych potraw można przygotować z kalafiora. U naszych milusińskich królowała doskonała w smaku pasta kalafiorowa. Dzieci dowiedziały się, że kalafior wcale nie musi być biały. Ale to nie wszystko, bo w śniadaniówkach naszych przedszkolaków znalazły się wyjątkowe produkty: pieczywo pełnoziarniste, owoce, warzywa, nabiał i inne zdrowe przekąski. Takie śniadanie było zaproszeniem do włączenia się w obchody poniedziałkowego Światowego Dnia Zdrowia, a także okazją do przypomnienia sobie, jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
8
Konkurs
Konkurs fotograficzny "KRZYŻE I KAPLICZKI PRZYDROŻNE NASZEJ MALEJ OJCZYZNY" zakończyła piekna wystawa.
Dziękujemy autorom wszystkich zdjęć. Poznawanie i dokumentowanie miejsc związanych w wielka historia małej ojczyzny, głęboko zakorzenionych w tradycji i rodzimym krajobrazie to działanie niezwykle cenne i pouczające.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
"Dostrzegaj i doceniaj różnorodność" to hasło tegorocznego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego również w naszej szkole. Dzień ten to dobra okazja do zwrócenia uwagi na to, że każda osoba w spektrum autyzmu jest inna i na swój własny sposób doświadcza trudności charakterystycznych dla tego zaburzenia. Aby pokazać naszą solidarność, otwartość, tolerancję i wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie tylko założyli niebieskie ubrania, ale również dowiedzieli się, że osoby w spektrum oprócz ograniczeń mają swoje super moce i my jako społeczeństwo również mamy super moce, aby ułatwić im funkcjonowanie wśród nas.
17
IV Gminny Przegląd Recytatorski
27 marca odbył się w naszej szkole IV Gminny Przegląd Recytatorski pt. ,,Wiosna wierszem mówiona ".
Do przeglądu przystąpiło 10 dzieci w wieku 5 i 6 lat z oddziałów przedszkolnych z Gminy Skała. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali wiersze o tematyce wiosennej.
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową oraz upominek od Burmistrza Miasta i Gminy Skała.
Dziekujemy za obecność zaproszonym gościom:
Pani Barbarze Szwajcowskiej oraz przedstawicielom Klubu Seniora ,,Grota" ze Skały.
Podziękowania kierujemy również Burmistrzowi Miasta i Gminy Skała, panu Piotrowi Trzcionce za objęcie honorowym patronat naszego przeglądu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy przybyli zobaczyć występ swoich dzieci.
Organizatorzy:
Iwona Leszczyńska
Ewa Kołodziejczyk
Katarzyna Kwiecień
3
Ogólnopolski Konkurs Szachowy
27 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się poraz pierwszy Ogólnopolski Konkurs Szachowy. Udział w nim wzięło 20 uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań. Wcale nie łatwych!
Pomimo tego, to ciekawe spotkanie z szachami.
Polecamy!
1
Dzień Teatru
27 marca obchodziliśmy Dzień Teatru. Odważni uczniowie z klasy 6a przygotowali teatrzyk, w którym pacynki witały uczniów przychodzących do szkoły. Dziewczęta bawiły się w teatr, zachęcając najmłodszych uczniów do pantomimy pt. "Drzewo w czasie czterech pór roku". Była radość i dobra zabawa.
Informacja
W marcu bieżącego roku odbyły się w naszej szkole zaplanowane działania profilaktyczne dla uczniów i nauczycieli, wynikające z Programu Wychowawczo-Profilaktycznego na rok szkolny 2024/25
Nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które odbywały się w dwóch grupach - dla nauczycieli oddziałów 0-3 i oddzielnie dla 4-8. Tematyka szkoleń dostosowana była do aktualnych potrzeb wychowawczych:
Agresja dzieci i młodzieży skierowana w stronę nauczyciela i rówieśników (0-3);
Zachowania prowokacyjne uczniów - jak sobie z nimi radzić? (4-8).
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, według poniższej tematyki wybranej przez wychowawców poszczególnych klas:
Integracja - jak budować dobre relacje z rówieśnikami;
Poczucie własnej wartości - wierzę, że potrafię;
Agresja i przemoc rówieśnicza;
Stres - umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami;
Konflikt - przedstawiam, słucham, negocjuję;
Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych i portali społecznościowych;
Realizatorem działań było Polskie Centrum Profilaktyki. Zajęcia i szkolenia cieszyły się zainteresowaniem i aktywnym zaangażowaniem uczniów.
4
Audycja
19 marca 2025 roku wyemitowano audycję przez szkolny radiowęzeł. Uczniowie klasy 6 a wcielili się w role prezenterów i gości programu radiowego. Rozmawiali o liczbie π oraz życiu i osiągnięciach Pitagorasa i jego uczniów. Małym i dużym miłośnikom matematyki zadedykowano piosenkę.
Wycieczka klasy 6a i 6b
Byliśmy w kinie.
Serdecznie polecamy piękny film pt: "Jeden na milion". Wspaniałe dzieło o miłości, akceptacji, walce i tolerancji. Seans był poprzedzony wypowiedziami specjalistów, którzy przybliżyli widzom problemy ludzi w spektrum.
Zapraszamy
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym
Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
Na wiosennym apelu pani Dyrektor wraz z organizatorami konkursów wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali dyplomy za: konkurs plastyczny zorganizowany przez szkolną bibliotekarkę p. Katarzynę Kwiecień oraz Ogólnopolski Konkurs Edukacji Wczesnoszkolnej Orzeł zorganizowany przez p. Edytę Barczyk.
Miło nam było usłyszeć, że w gronie laureatów konkursu Orzeł znaleźli się uczniowie naszej szkoły, a szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.
Jolanta Domagalska
Archiwum Aktualności